Cennik

W Centrum Dentica zajmujemy się kompleksowym leczeniem na najwyższym światowym poziomie. Naszym atutem jest pełne zaangażowanie i poświęcenie w niesieniu pomocy nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, przedstawiamy cennik świadczonych przez nas usług. Ma on charakter poglądowy – ceny są orientacyjne i mogą ulegać zmianie.

Podczas pierwszej wizyty lekarz dentysta po przeprowadzeniu kompleksowej diagnostyki i postawieniu diagnozy przedstawi propozycje leczenia wraz z ostatecznym kosztorysem.

Konsultacja lekarska
Konsultacja stomatologiczna
250/300 zł
Wizyta interwencyjna/pierwsza pomoc
250 zł
Wizyta kontrolna
100/150 zł
Konsultacja jest pierwszym krokiem w procesie leczenia stomatologicznego. Podczas wizyty konsultacyjnej nie wykonujemy żadnych zabiegów. Skupiamy się na przeprowadzeniu wywiadu, wykonaniu przeglądu jamy ustnej, zdjęć fotograficznych oraz badaniach diagnostycznych. Następnie planujemy leczenie i sporządzamy wstępny kosztorys. Plan leczenia zostaje przekazany Pacjentowi. Przeważnie konsultacje trwają około 45 minut.
Rentgenodiagnostyka cyfrowa
Rtg punktowe
40 zł
Rtg pantomograficzne/cefalometryczne
130 zł
Badanie 3D
od 200 zł
Badania diagnostyczne dają dentyście pełen wgląd w stan zdrowotny jamy ustnej i określają źródło danego problemu. Na ich podstawie tworzy się plan leczenia, uwzględniający wszystkie niezbędne zabiegi wraz z orientacyjnymi terminami ich wykonania. Zostaje on przekazany razem z kosztorysem, dzięki czemu Pacjent ma świadomość wszystkich szczegółów postępowania.
Stomatologia zachowawcza
Wypełnienie
od 300 zł
Estetyczna odbudowa zęba (licowanie kompozytem)
od 800 zł
Odbudowa całej korony na bazie włókna szklanego
od 1000 zł
Stomatologia zachowawcza służy leczeniu zębów z próchnicy oraz odbudowie ubytków w tkankach zębów, które zostały przez nią spowodowane. Stosowane są do tego celu specjalne wypełnienia kompozytowe. Wykonuje się je z nowoczesnych materiałów światłoutwardzalnych, imitujących tkanki stałych zębów pod każdym względem, dzięki czemu granica uzupełnienia jest praktycznie niewidoczna. Leczenie zachowawcze wykonujemy ZAWSZE z użyciem mikroskopu oraz izolacji koferdamem.
Stomatologia dziecięca
Wizyta adaptacyjna (15/30 minut )
150-180 zł
Lakowanie
150 zł
Usunięcie zęba mlecznego
od 100 zł
Stomatologia dziecięca zajmuje szczególne miejsce na liście naszych usług, gdyż jej bezpośrednim zadaniem jest zapewnienie zdrowego uzębienia dzieci. W jej ramach najczęściej leczy się zęby mleczne oraz przeprowadza wizyty adaptacyjne, mające za zadanie oswoić małych Pacjentów ze schematem pracy gabinetu. Poza tym ważnym aspektem tej dziedziny jest edukowanie maluchów w zakresie profilaktyki jamy ustnej oraz wiążących się z nią korzyści.
Profilaktyka dentystyczna
Lakierowanie
od 40 zł
Pełna higienizacja (wybarwienie płytki, usunięcie kamienia, piaskowanie, polerowanie)
250-350 zł
Wizyta kontrolna (10-15 minut)
100 zł
Regularna higienizacja jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy lub innych problemów, które mogłyby pogorszyć zdrowie jamy ustnej. W jej ramach wykonuje się serię bezbolesnych zabiegów usuwających kamień nazębny lub inne niebezpieczne osady zagrażające zębom oraz tkankom miękkim. Gabinetowa higienizacja składa się z zabiegów takich jak skaling, piaskowanie i polerowanie oraz fluoryzacji wzmacniającej i odbudowującej szkliwo.
Stomatologia estetyczna
Wybielanie – Pojedynczy ząb (4 wizyty)
400 zł
Wybielanie – Metoda nakładkowa
od 800 zł
Wybielanie – Metoda jednoseansowa w gabinecie (wszystkie zęby)
1 800 zł
Licówka porcelanowa
od 2 800 zł
Stomatologia estetyczna jest dziedziną zajmującą się poprawą wizualnych niedoskonałości uzębienia, takich jak jego kolor czy kształt. Stosuje się w tym celu różne zabiegi, np. założenie licówek, bonding lub wybielanie. Większość z nich nie wymaga poważnej ingerencji w tkanki zębów oraz zajmuje stosunkowo niewiele czasu.
Leczenie kanałowe (endodoncja)
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
od 850 zł
Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem
od 950 zł
Każdy dodatkowy kanał
od 200 zł
Usunięcie złamanego narzędzia/wkładu
od 450 zł
Kiedy próchnica zaatakuje miazgę wypełniającą komorę zęba i kanały korzeniowe, leczenie kanałowe staje się często niezbędnym krokiem. Ten proceder polega na precyzyjnym usunięciu zainfekowanych tkanek z tych obszarów, wykorzystując specjalistyczne narzędzia. Następnie puste przestrzenie są starannie wypełniane gutaperką, naturalnym materiałem opartym na kauczuku. W Dentica nasze leczenie kanałowe odbywa się przy użyciu nowoczesnego mikroskopu stomatologicznego, który znacząco zwiększa skuteczność całego procesu. Warto podkreślić, że nasze leczenie endodontyczne jest wykonywane WYŁĄCZNIE z użyciem mikroskopu i koferdamu. Niezbędne do leczenia zębów są 3 zdjęcia rvg (koszt 120,00 zł) oraz ewentualne dodatkowe znieczulenie (70,00 zł). W Dentica dbamy o precyzję i skuteczność naszych procedur, aby zapewnić Pacjentom najlepszą opiekę stomatologiczną.
Protetyka
Proteza akrylowa
od 2 000 zł
Proteza szkieletowa
od 4 000 zł
Proteza całkowita biofunkcyjna
od 7 000 zł
Proteza na 2 impl.+belka laboratoryjna
od 9 000 zł
Protezy odbudowują całe łuki zębowe lub ich poszczególne części (w przypadku poważniejszych braków często jako alternatywę stosuje się mosty protetyczne). Tego rodzaju uzupełnienia utrzymują się w jamie ustnej dzięki cienkiej warstwie śliny pomiędzy rekonstrukcją a błonami śluzowymi, są osadzane na oszlifowanym uzębieniu szczątkowym lub wszczepionych implantach. Wybór konkretnego rozwiązania pozostawiamy Pacjentowi, o ile pozwalają na to uwarunkowania anatomiczne jego jamy ustnej.
Korony protetyczne
Korona lana licowana kompozytem
1 200 zł
Korona pełnoceramiczna /na podbudowie cyrkonowej
2 800 zł
Dzięki koronom protetycznym odbudowujemy pojedyncze braki w uzębieniu. Można je osadzić na oszlifowanych sąsiadujących zębach bądź wszczepionych implantach. Korony protetyczne wykonuje się z metalu licowanego porcelaną, całkowicie z porcelany, lub z tlenku cyrkonu.
Chirurgia stomatologiczna
Usunięcie zęba
od 230 zł
Usunięcie zęba chirurgiczne
od 450 zł
Podcięcie wędzidełka + koszt znieczulenia
300 zł
Chirurgia stomatologiczna obejmuje wszystkie zabiegi operacyjne w obszarze jamy ustnej. Zazwyczaj stanowią one wsparcie dla innych rodzajów leczenia, jednak w wielu przypadkach są głównym rozwiązaniem problemu, np. przy chorobach przyzębia. Zabiegi chirurgiczne przebiegają bezboleśnie dzięki wykorzystaniu nowoczesnego znieczulenia komputerowego. Do najpopularniejszych z nich należy usuwanie ósemek oraz podcięcie wędzidełka.
Implantologia
Wszczepienie implantu
od 3 500 zł
Proteza na 2 impl. + belka laboratoryjna
9 000 zł + koszt łączników
Korona tymczasowa z poziomu implantu
800 zł
Implanty mają na celu zastąpić korzenie utraconego zęba oraz służyć jako podstawa do zamocowania odpowiedniej pracy protetycznej. Umieszcza się je w tkankach kostnych szczęki lub żuchwy, co dodatkowo zapewnia kośćcowi właściwe obciążenie, a uzupełnieniu protetycznemu naturalną stabilność. Implanty są wykonywane z tytanu, będącego biozgodnym materiałem, nie wywołującym żadnych alergicznych reakcji organizmu.
Ortodoncja
Konsultacja
250 zł
Aparat metalowy 1 łuk
2 900 zł
Aparat kosmetyczny 1 łuk
4 200 zł
W Dentica leczenie zawsze poprzedzamy wizytą konsultacyjną, podczas której szczegółowo badamy zgryz Pacjenta i rozmawiamy na temat jego oczekiwań. W codziennej praktyce stosujemy cenione aparaty wysokiej jakości, które pozwalają osiągać przewidywane i oczekiwane efekty. Leczenie ortodontyczne warto wykonać nie tylko dla zdrowia jamy ustnej, ale i całego organizmu, ponieważ prawidłowy zgryz ma wpływ między innymi na funkcje żucia czy układ trawienny.