DLACZEGO MY?

Wybór Kliniki stomatologicznej nie należy do łatwych. Trzeba wziąć pod uwagę, co dana Klinika może zaoferować. A co przemawia za wyborem Dentica?

Oto nasze mocne strony!

Dlaczego my?

Kompleksowe leczenie

Wiele przypadków wymaga kompleksowego leczenia, obejmującego działania z obszaru różnych gałęzi stomatologii, takich jak stomatologia zachowawcza, endodoncja, chirurgia, ortodoncja, protetyka, implantologia, profilaktyka, periodontologia i stomatologia dziecięca oraz estetyczna. Nie chcesz chodzić od przychodni do przychodni w poszukiwaniu specjalistów? Wybierz przychodnię, gdzie w jednym miejscu znajdziesz lekarzy reprezentujących wszystkie te dziedziny. W Dentica oferujemy szeroki wachlarz usług stomatologicznych dzięki naszemu zgranemu zespołowi medycznemu.

Pełna diagnostyka na miejscu

Wiadomo, że dokładna diagnostyka stanowi podstawę skutecznego leczenia. W naszej placówce stworzyliśmy własne centrum diagnostyczne. Dysponujemy aparatami wykonującymi zdjęcia RTG punktowe, pantomograficzne i cefalometryczne, tomografem komputerowym, a także skanerem wewnątrzustnym. Dzięki temu potrzebne badania wykonasz u nas na miejscu, a nasi lekarze od razu będą mieli dostęp do wyników. To nie tylko wygoda, ale też duża oszczędność czasu. A w przypadku wszelkich problemów ze zdrowiem – nie tylko zębów i jamy ustnej – ważne jest, by móc jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Leczenie bez bólu

Leczenie nie powinno boleć – co do tego z pewnością wszyscy się zgodzą. W Dentica dbamy o to, by leczenie przebiegało w jak najbardziej komfortowych warunkach i nie przysparzało cierpień.

Stosujemy nowoczesne znieczulenie komputerowe. Jego aplikacja nie powoduje nieprzyjemnych doznań charakterystycznych dla tradycyjnych znieczuleń strzykawkowych. Mikroprocesor analizuje opór tkanek i kontroluje dozowanie płynu znieczulającego. Dzięki temu odbywa się ono z prędkością fizjologiczną, a tkanki wchłaniają go na bieżąco. Taki sposób aplikacji odznacza się o wiele mniejszym uczuciem rozpierania tkanek niż konwencjonalne znieczulenia. Można nawet w ogóle nie poczuć, że aplikacja znieczulenia już się dokonała.

W naszej przychodni przeprowadzamy również zabiegi w sedacji wziewnej czyli z użyciem gazu rozweselającego. Mieszanina podtlenku azotu i tlenu wprawia Pacjenta w uczucie odprężenia, niwelując stres związany z zabiegiem. W części przypadków występuje też niepamięć wsteczna – Pacjent nie pamięta wtedy przebiegu zabiegu, co daje mu dodatkowy psychiczny komfort. Ważne, że gaz jest całkowicie bezpieczny – jego działanie ustępuje już po pięciu minutach od zakończenia jego podawania, a efekty uboczne występują bardzo rzadko i są łagodne.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Program do cyfrowego projektowania uśmiechu umożliwia nam wizualizację efektów leczenia. Pacjent może na ekranie komputera zobaczyć efekt, do którego dążymy. A jeżeli zajdzie taka potrzeba, dzięki przygotowanemu mock-upowi ma nawet możliwość przymierzenia nowego uśmiechu jeszcze przed rozpoczęciem leczenia i ocenienia, czy taki rezultat będzie mu odpowiadał.

Leczenie pod mikroskopem

W Centrum Dentica korzystamy z nowoczesnego mikroskopu stomatologicznego. Leczenie kanałowe, a także zakładanie wypełnień w ramach leczenia zachowawczego przeprowadzamy zawsze pod mikroskopem. Wykorzystujemy go także do zabiegów mikrochirurgicznych.

Zapewnia nawet 25-krotne powiększenie obrazu pola zabiegowego oraz odpowiednio je doświetla. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie zabiegów z większą precyzją, a to oznacza również większą skuteczność – między innymi chodzi tu o dokładniejsze usuwanie miazgi z kanałów korzeniowych i zakładanie szczelniejszych wypełnień. Dzięki mikroskopowi ograniczamy też obszar pola zabiegowego, czyli pracujemy z większym poszanowaniem zdrowych tkanek.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych atutach, zapraszamy do Dentica. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 576 051 951 (ul. Ogrodowa) oraz 601 051 951 (ul. Starowiejska) lub wypełniając formularz.