Efekty leczenia

Metamorfozy na zębach przeprowadzane w Centrum Dentica to prawdziwa rewolucja w dziedzinie stomatologii estetycznej. Pacjenci przychodzący do nas z różnymi problemami dentystycznymi, takimi jak przebarwienia, nierówności czy uszkodzenia zębów, mogą liczyć na kompleksową opiekę i indywidualnie dopasowane rozwiązania.

Proces metamorfozy zaczyna się od szczegółowej konsultacji, podczas której lekarze Dentica dokładnie analizują stan uzębienia pacjenta i jego oczekiwania. Następnie, wykorzystując najnowsze technologie, takie jak cyfrowe projektowanie uśmiechu, opracowują plan leczenia. Plan ten może obejmować różne zabiegi, od profesjonalnego wybielania zębów, przez kompozytowe licówki, aż po zaawansowane procedury protetyczne i ortodontyczne.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Pacjentka zgłosiła się w celu wymiany nieestetycznych mostów metaloceramicznych uzupełniających braki siekaczy bocznych w szczęce. Wykonaliśmy nowe estetyczne mosty pełnoceramiczne w łuku górnym, a starte zęby dolne zabezpieczyliśmy przed dalszym ścieraniem, odtwarzając przy okazji ich prawidłowy kształt wysoce estetycznymi odbudowami kompozytowymi, tzw. bondingiem.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Pacjentka zgłosiła się w celu poprawienia estetyki. Korony metaloceramiczne, które miała wykonane przestały spełniać funkcje estetyczne, przeszkadzała pacjentce różnica w długości siekaczy centralnych oraz fakt, że linia uśmiechu przebiegała skośnie, doszło także do zaniku brodawek zębowych pomiędzy siekaczami szczęki.
Zdecydowaliśmy się na wykonanie pracy pełnoceramicznej na podstawie wykonanego indywidualnie projektu estetyczno-funkcjonalnego. W fazie przejściowej wykonaliśmy precyzyjne szczelne uzupełnienia tymczasowe pozwalające na odtworzenie brodawek międzyzębowych.
W rezultacie pacjentka odzyskała piękny wygląd uśmiechu i zdrowe dziąsła.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Pacjentka zgłosiła się z dużym problemem estetycznym i funkcjonalnym. Wykonane uzupełnienia protetyczne sprzed 20 lat straciły swoje funkcje, doszło do utraty kości oraz zwiększonej ruchomości zębów. Ostatecznie wykonaliśmy most przykręcany na stałe na 6 implantach w szczęce oraz protezę wyjmowaną osadzoną na zatrzaskach na 3 implantach w żuchwie.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Rekonstrukcja estetyczno-funkcjonalna koronami i mostami cyrkonowymi. Zęby w odcinku dolnym od kła do kła zostały odbudowane w sposób minimalnie inwazyjny wysoce estetycznym kompozytem w metodzie Flow Injection.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Pacjent zgłosił się w celu odbudowy braków zębowych w bocznych odcinkach żuchwy, aby mieć możliwość prawidłowego żucia pokarmów. Dodatkowo przeszkadzały mu nieszczelne przebarwione wypełnienia. Zdecydowaliśmy się na rekonstrukcje obu łuków zębowych w celu odtworzenia utraconej funkcji oraz poprawy estetyki. Wykonaliśmy pełnoceramiczne korony i licówki na zębach własnych oraz korony na implantach.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Pacjentka z ogromną dentofobią i rozległymi brakami. Wykonaliśmy komplet protez całkowitych, przy czym protezę dolną osadziliśmy na 4 implantach na zatrzaskach typu lokator w celu jej stabilizacji. Rozwiązanie takie jest doskonałe dla pacjentów starszych oraz mających problem z prawidłowym czyszczeniem zębów, gdyż umożliwia utrzymanie doskonałej higieny protezy.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Pacjentka zgłosiła się z powodu odłamania korony martwego zęba 12. Przeszkadzał jej także ciemny odcień zęba 22. Po prawidłowym przeleczeniu endodontycznym i zamontowaniu wkładu z włókna szklanego wykonaliśmy dwie estetyczne korony cyrkonowe idealnie dopasowane do pozostałego uzębienia.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Pacjent niezadowolony z wykonanych w innym gabinecie mostów w szczęce. Dodatkowo miał doprzednią wadę zgryzu powodującą niszczenie siekaczy centralnych w szczęce, estetyka uśmiechu pozostawiała również wiele do życzenia. Po wykonaniu projektu estetyczno-funkcjonalnego w nowym położeniu szczęki i żuchwy względem siebie udało się uzyskać doskonałą ekspozycję górnych zębów bez chowania za zęby dolne. Wykonaliśmy korony pełnoceramiczne na zębach własnych oraz na implantach.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Wymiana zniszczonej przez chorobę okluzyjną pracy protetycznej – wykonaliśmy nowe mosty oraz korony metaloceramiczne na implantach z odtworzeniem prawidłowej funkcji i estetyki.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Pacjent zgłosił się z powodu dokuczliwej nadwrażliwości zębów na wysoką i niską temperaturę. Pacjent z chorobą okluzyjną powodującą znaczne starcie wszystkich zębów z ekspozycją zębiny, która była powodem tych dolegliwości. Po wykonaniu projektu estetyczno-funkcjonalnego i jego akceptacji przez pacjenta wykonaliśmy rekonstrukcję całego zgryzu licówkami, nakładami i koronami pełnoceramicznymi.

Efekty leczenia Przed
Efekty leczenia Po

Pacjent z ogromną dentofobią. Zdecydował się w końcu uzupełnić braki zębowe z powodu pojawiających się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wykonaliśmy rekonstrukcje obu łuków zębowych. W szczęce wykonaliśmy most ceramiczny przykręcony na stałe do implantów. W żuchwie braki w odcinkach bocznych zostały uzupełnione koronami na implantach, zęby w odcinku przednim żuchwy zostały odbudowane kompozytem w technice flow injection.