Leczenie bez bólu
Leczenie stomatologiczne u wielu osób budzi nieprzyjemne skojarzenia. Naszą misją jest przekonanie Pacjentów, że wcale nie muszą one pokrywać się z rzeczywistością, a leczenie stomatologiczne może odbywać się bezstresowo i bezboleśnie.
Jak pokonać dentofobię?
Regularne wizyty u dentysty mają ogromne znaczenie dla zdrowia zębów. Niestety niektórzy obawiają się leczenia stomatologicznego, dlatego wolą trzymać się z daleka od gabinetu. Oczywiście skutki takiej postawy nie są korzystne – efekt stanowi pogarszające się zdrowie uzębienia i jamy ustnej.
Jaka jest przyczyna lęku przed dentystą? Najczęściej winne są przykre doświadczenia z przeszłości. Jeżeli leczenie stomatologiczne sprawiło Pacjentowi ból i dyskomfort, to w przyszłości stara się go unikać. Obawa przed leczeniem stomatologicznym może w skrajnych przypadkach przybierać formę dentofobii, czyli panicznego lęku przed dentystą. Może on być wywołany nawet przez dźwięk wiertła czy chociażby sam zapach środków chemicznych używanych w gabinecie. Osoby dotknięte dentofobią starają się unikać nawet przekraczania progu gabinetu.
Ponieważ regularne wizyty u stomatologa są kluczowe dla zdrowia zębów, robimy wszystko, aby rozwiać obawy Pacjentów i zwalczać u nich dentofobię. Najlepszym na to sposobem jest udowodnienie im, że leczenie wcale nie musi wiązać się z bólem i stresem. Dlatego w Dentica przeprowadzamy zabiegi jak najbardziej komfortowo. W jaki sposób udaje nam się to osiągnąć?
Zapisz się na konsultację
Umów się na konsultację do naszego gabinetu Dentica, podczas której poznasz indywidualne możliwości leczenia w Twoim przypadku!
Znieczulenie komputerowe
Dzięki zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia zabiegi stomatologiczne mogą być przeprowadzane w pełni bezboleśnie. Kłopot w tym, że wielu Pacjentów obawia się również bólu podczas samego podawania znieczulenia.
Dlatego w Dentica stosujemy nowoczesne znieczulenie komputerowe, które podawane jest bezboleśnie. Jak to się dzieje? Aby na to odpowiedzieć, trzeba zdać sobie sprawę z tego, co właściwie jest przyczyną bólu podczas aplikowania tradycyjnych strzykawkowych znieczuleń. A jest on powodowany przez rozpieranie tkanek przez wtłaczany pod ciśnieniem płyn znieczulający.
Stosowane u nas znieczulenie komputerowe pozwala uniknąć tych nieprzyjemnych doznań. Aplikator przypomina z wyglądu długopis. Brak widoku strzykawki również wpływa na obniżenie stresu i zwiększenie psychicznego komfortu Pacjenta. Podczas podawania znieczulenia opór tkanek jest analizowany przez mikroprocesor, który dozuje płyn znieczulający z prędkością fizjologiczną. Pozwala to tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany im płyn, toteż nie wytwarza się wysokie ciśnienie, a uczucie rozpierania tkanek jest znacznie mniejsze niż przy konwencjonalnych znieczuleniach strzykawkowych. Pacjenci często są zaskoczeni, że lekarz podał znieczulenie, a oni nic nie czuli!
Gaz rozweselający (sedacja wziewna)
Gaz rozweselający to mieszanina podtlenku azotu i tlenu, którą Pacjent wdycha przez specjalną maseczkę. Ponieważ substancja ta jest bezwonna, jej podawaniu nie towarzyszą żadne nieprzyjemne odczucia.
Gaz redukuje stres, wywołuje uczucie rozluźnienia, zmysły zostają przytłumione, ale Pacjent zachowuje świadomość i może swobodnie komunikować się z lekarzem. Najważniejsze, że obniżony poziom stresu pozwala Pacjentowi przejść przez zabieg bez przykrych doświadczeń. W części przypadków następuje też niepamięć wsteczna polegająca na tym, że Pacjent nie pamięta przebiegu zabiegu, co daje mu dodatkowy psychiczny komfort.
Gaz rozweselający może być stosowany u osób w każdym wieku, ale szczególną popularnością ta metoda znieczulenia cieszy się u małych Pacjentów. Doskonale sprawdza się u osób z dentofobią, którym lęk przed dentystą utrudnia podjęcie leczenia stomatologicznego, a także może pomóc osobom z odruchem wymiotnym, eliminując nieprzyjemne doznania.
Zaletą sedacji wziewnej jest natychmiastowe działanie gazu rozweselającego (ponieważ przenika do krwiobiegu za pośrednictwem dróg oddechowych), a także wysoki poziom bezpieczeństwa tej metody. Skutki uboczne występują bardzo rzadko i nie są poważne (zawroty głowy, mdłości, senność, mrowienia).
Indywidualne podejście do Pacjenta
W Dentica do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Mamy oczywiście swoje procedury postępowania, ale nie jesteśmy ich niewolnikami – działanie dostosowujemy do konkretnej sytuacji, biorąc pod uwagę unikalne uwarunkowania każdego Pacjenta.
To dlatego znajdujemy czas na rozmowę z Pacjentem o istocie jego problemów i o jego oczekiwaniach. To pozwala nam wybrać najlepiej dostosowaną do potrzeb Pacjenta metodę leczenia.
Naszym standardem jest wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz nie tylko dokonuje szczegółowego przeglądu stomatologicznego, ale też poznaje ogólny stan zdrowia Pacjenta. W oparciu o te informacje, biorąc pod uwagę jego indywidualne uwarunkowania, sporządza spersonalizowany plan leczenia wraz z kosztorysem, obejmujący wszystkie kroki na drodze do przywrócenia Pacjentowi pełnego zdrowia i funkcjonalności jamy ustnej. Dzięki planowi leczenie staje się procesem przewidywalnym – Pacjent wie, czego się spodziewać i na jakim etapie terapii w danym momencie się znajduje. To wpływa na zwiększenie jego poczucia komfortu oraz bezpieczeństwa.
Umów się na wizytę!
Aby dowiedzieć się więcej o bezbolesnym i komfortowym leczeniu, odwiedź Centrum Dentica. Na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numery 576 051 951 (ul. Ogrodowa) oraz 601 051 951 (ul. Starowiejska) lub wypełniając formularz.